Силові автоматичні вимикачі (автомати) являють собою пристрої, які призначені для захисту електропроводки від перевантажень і коротких замикань (від надструмів). Такі агрегати замикають електричні ланцюги (виконують їх комутацію), пропускаючи струм крізь себе. Під час аварійної ситуації, вони спрацьовують негайно - відразу, як тільки величина струму перевищує критичне значення.
Купити автоматичні вимикачі варто по ряду причин
- відрізняються солідною надійністю
- спрацьовують багаторазово (не доведеться кожного разу після аварійної ситуації купувати нове захисне обладнання)
- якісне обладнання має збільшений експлуатаційний термін
- прості в монтажі
Автоматичні вимикачі незамінні в житлових і офісних приміщеннях, в промислових будівлях і на багатьох інших об'єктах. Основним критерієм вибору автоматів є номінальний струм і характеристика кривої відключення (B, C, D).
Різновиди силових автоматичних вимикачів
Важливо не допускати перевищення номінального струму вказаного на автоматі. Інакше підключене до мережі обладнання вийде з ладу. Сучасний модульний електричний автомат допоможе убезпечити електропроводку і експлуатовану техніку. Згідно з вимогами ПУЕ, електромережі повинні бути захищені від перевантаження і струмів короткого замикання.
Дані пристрої бувають двох видів:
- однофазні автомати - для однофазних мереж
- моделі двополюсного типу - для однофазних мереж з обривом нульового контаку
- трифазні вимикачі - для трифазних мереж
- автомати чотирьохполюсного типу - для трифазних мереж з обривом нульового контаку.
Також представлені в продажі засоби захисту електромережі , що діляться на категорії А, В, С, D, K, Z. У побутових цілях частіше використовуються варіанти В і С. Їх основна відмінність полягає в чутливості електромагнітного принципу розчипителя. У деяких моделях використовується тепловий тип розчипителя.